Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Do Spodka wracają siatkarskie emocje!

2021-09-01

Dla wszystkich Kibiców siatkówki, którzy nie mogą doczekać się, aby znów zobaczyć na żywo najlepsze drużyny Starego Kontynentu, mamy dobrą informację: faza półfinałowa i medalowa CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn odbędzie się w katowickim Spodku 18 i 19 września.

#EuroVolleyM będzie bez wątpienia jednym z największych turniejów sportowych przeprowadzonych w naszym kraju w bieżącym roku. Choć czempionat Starego Kontynentu zorganizują cztery państwa: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia, to właśnie na naszym terenie rozegranych zostanie najwięcej spotkań, w tym najważniejszy starcie imprezy – wielki finał mistrzostw w Katowicach. Łącznie w polskich halach odbędzie się aż 25 meczów EuroVolleya.

W Krakowie rozegrane zostaną mecze grupy A, w której rywalizować będą reprezentacje: Belgii, Serbii, Ukrainy, Grecji, Portugalii i oczywiście niezastąpieni polscy siatkarze. W Gdańsku zaplanowane są spotkania 1/8 i 1/4 czempionatu, natomiast w Katowicach – półfinały, mecze o brązowe medale i wielki finał imprezy. Starcia #EuroVolleyM zaplanowane są w dniach 1-19 września 2021 roku.

Aby przygotować kibiców do wielkiego sportowego święta, zorganizowane będą dodatkowe atrakcje towarzyszące. Już od 1 września na katowickim Rynku stanie wystawa fotograficzna, dokumentująca najważniejsze wydarzenia siatkarskie w stolicy województwa śląskiego oraz mała Strefa Kibica, gdzie będzie można m.in. poćwiczyć siatkarski refleks. 11 września mała strefa kibica towarzyszyć będzie obchodom Urodzin Miasta w Strefie Kultury.

17 września w Alei Gwiazd przy Al. Korfantego odcisną swoje dłonie najlepsi polscy siatkarze, trenerzy i działacze: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz, Jacek Kasprzyk, Waldemar Wspaniały. Nie zabraknie także odlewu Spodka z okazji 50-lecia tej siatkarskiej świątyni.

17 września oraz w czasie półfinałów i finałów Mistrzostw 18 i 19 września Rodzinny Piknik Siatkarski oraz Strefa Kibica przeniosą się pod Spodek. Obok dwóch boisk siatkarskich przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych. Będzie także możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami czy upolowania autografu sportowych gwiazd.

Zobacz Katowice na promocyjnym wideo CEV EuroVolley 2021:

Wszystkie wydarzenia zostaną zorganizowane zgodnie z aktualnym na dzień imprezy rozporządzeniem o organizacji imprez sportowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Więcej informacji oraz terminarz rozgrywek dostępne są na stronie Eurovolley

- Katowice od lat są jedną ze stolic światowej siatkówki, a arena Spodka - wśród kibiców, jak i zawodników - dawno zyskała miano legendarnej – mówi prezydent Marcin Krupa - Dlatego bardzo się cieszę, że nasza kultowa hala, po raz kolejny będzie miejscem rozgrywek jednego z najważniejszych turniejów siatkówki - Mistrzostw Europy Mężczyzn CEV Euro Volley 2021.

- Już dziś zapraszam do Katowic wszystkich fanów siatkówki – z kraju i zza granicy. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, a my zadbamy o to, aby wizyta w stolicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyniosła wszystkim gościom jak najmilsze wspomnienia. Tak, aby po Mistrzostwach każdy, kto odwiedził nasze miasto mógł powiedzieć „Jeśli siatkówka – to tylko w Katowicach"!  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Polska Siatkówka
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic