Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Fałszywy ksiądz okradł plebanię kościoła Mariackiego

2019-07-19

Na plebanię przyszedł mężczyzna ubrany w czarną koszulę z założoną białą koloratką przy szyi. Podając się za księdza z innej parafii wszedł na plebanię pod pretekstem skorzystania z toalety. Będąc wewnątrz, wykorzystał nieuwagę osób znajdujących się na plebanii, wszedł do kancelarii parafialnej i ukradł gotówkę w kwocie 6000 zł. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu, który publikujemy.

Złodzieja zarejestrowały kamery monitoringu plebanii, dzięki czemu możemy zobaczyć jak wygląda ów fałszywy ksiądz - starszy mężczyzna, zapewne czyjś dziadek. Policja opublikowała zdjęcia sprawcy z prośbą o pomoc w jego identyfikacji. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt z policja z gwarancją anonimowość.

Skontaktować można się na kilka sposobów - z Wydziałem d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19, pok. 445 - nr tel. 32 200 20 52 w godzinach od 8:00 do 14:00, bądź z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach tel. 32 200 25 55, bądź pod numerem alarmowym 112.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic