Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Czy w polskim parku rozrywki można bawić się jak w tych zachodnich?

Zator, Aleja 3 Maja 2 (woj. małopolskie)

Jeszcze kilka lat temu mało kto przypuszczał, że w Polsce powstanie park rozrywki w prawdziwego zdarzenia. Marzenie o wyjeździe do tego typu miejsc znanych z zachodniej Europy w końcu się spełniło. W małopolskim Zatorze raptem cztery lata temu powstała Energylandia, największe w kraju miejsce do zabaw na aż 70 atrakcjach. Spotkamy tutaj aż 4 strefy zabaw, dla dzieci, całych rodzin, część ekstremalną, a także wodną strefę Water Park. Energylandia to największe zagęszczenie Roller Coasterów w jednym miejscu na skalę Europy Środkowo-Wschodniej.

Zatorski park rozrywki stał się dowodem tego, że Polacy potrafią robić biznes na światowym poziomie. Energylandia zaskakuje nie tylko innowacyjnością prezentowanych urządzeń od światowej klasy producentów, niesamowitym tempem rozwoju, ale także docenianą przez odwiedzających gości czystością.

Energylandia powierzchnią obejmuje 26 hektarów, jednak w najbliższych latach obszar ten rozrośnie się do 150, dzięki czemu będzie mogła konkurować w tej kategorii z zachodnimi parkami. Jednak już teraz chociażby w kategorii ilość Roller Coasterów Polacy mają się czym pochwalić. Znaleźć tu można 11 takich atrakcji.

W porównaniu, na przykład z najbliższej położonym, niemieckim Heide Parkiem, w zatorskim parku rozrywki zaliczymy o 3 Roller Coastery więcej. „Wygrywamy” także z hiszpańskim Port Avetura, który na powierzchni 119 ha, ma jedynie 7 tego typu instalacji, podobnie z resztą jak włoska Mirabilandia (choć ta jest już mniejszych rozmiarów – 40 ha).

Małopolska Energylandia rozpoczęła ten sezon od prezentacji nowego wodnego Speed Water Coastera, najwyższego i najszybszego w tej kategorii Roller Coastera na świecie. Tematyzacja atrakcji to wielka piracka przygoda, rzucająca pasażerom prawdziwe wyzwanie dla ich odwagi. Sama wysokość konstrukcji mierząca 60 metrów stanowi nieprawdopodobne emocje i serwuje potężny zastrzyk adrenaliny. Fenomenalny i spektakularny Speed Coaster osiąga niebotyczną prędkość aż 110 km/h, co w konfrontacji z jego potężną wysokością gwarantuje nieziemskie doznania. Wagoniki mogą zabrać jednorazowo 10 osób. Speed Water Coaster to 688 metrów toru z licznymi zakrętami, spadkami oraz dwoma wodnymi niespodziankami. Nową konstrukcją Energylandia pobiła, pod względem ilości Roller Coasterów park rozrywki Althon Towers, którym powierzchniowo jest największym tego typu obiektem w Europie (324 ha).

Energylandia - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze


Poznaj Energylandię z poprzednich latStrefa Tropical Fun - największy odkryty park wodny w Polsce!

Jednym z lepszych pomysłów na schłodzenie się w upalne dni jest wypad nad wodę! By nie był on jednak taki nudny można połączyć go z aktywną rozrywką. Godną uwagi propozycją wydaje się Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, który łączy w sobie aż 4 strefy zabawy: dla dzieci „Bajkolandia”, dla cały rodzin „familijna” oraz dla młodzieży i młodych duchem „ekstremalna”. A co z czwartą? Tą ostatnią w tym wypadku warto nieco wyróżnić, gdyż mowa o wodnej strefie „Water Park” z basenami, zjeżdżalniami i oczywiście leżakami! Odnaleźć tu można 1800 m2 powierzchni basenowych, wodospady, piaskową plażę w otoczeniu palem oraz skał.


Fani ekstremalnych zjeżdżalni wodnych będą mieli powód do uciechy! W poniedziałek 11 czerwca otwarta została nowa część Water Parku – Tropical Fun, która jest jego integralną częścią. A w niej odnajdziemy aż dziesięć nowych zjeżdżalni! Wśród nich wyróżnić możemy:


Kamikadze - ekstremalna zjeżdżalnia, której start może przyprawić o szybsze bicie serca. Co ciekawe, podłoga, która się zapada spowoduje pionowe wpadanie w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając przy tym ogromnej prędkości. Zaliczymy tutaj 90 metrów w dół z pułapu 15,5 metra. To zdecydowanie coś dla najodważniejszych!


Tropical Splash - konstrukcja stanowi to aż 6 torów, co może dać dużo satysfakcji przy wspólnym przejeździe. Przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów, a zjazd odbywa się na dedykowanych matach, co wyzwala odpowiednią prędkość, by finalnie zaliczyć spory plusk w wodzie.


Tiki ride – tutaj mamy do czynienia z pontonami. Można korzystać z nich w pojedynkę lub w duecie. Czeka nas kilka ostrych zakrętów, dających wrażenia jazdy na Roller Coasterach. Trasa tej przygody ma długość 153 metry, a wysokość konstrukcji wynosi 15,5 metra.


Aloha – to długa na 111 metrów zjeżdżalnia, której wysokość to 9 metrów. Podobnie jak w Tiki ride możemy sobie wybrać ponton dla 1 lub 2 osób.


Exotic Fun – przypominać będzie jazdę Roller Coasterem Boomerang, czyli raz do przodu, raz do tyłu. Atrakcję tę można porównać do potężnego lejka, którego konstrukcja powoduję niespodziewane kierunki spływu, którego start rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce.


Adventure river – to znów atrakcja, która kończy bieg 3 zjeżdżalni: Aloha, Tiki ride oraz Exotic Fun, z których z impetem wpadamy do rzeki Adventure river, z której można także skorzystać oddzielnie.


Większość tych zjeżdżalni jest unikatowa w skali kraju. Co ciekawe wszystkie wymienione strefy dostępne są w ramach jednego biletu wstępu. Nie musimy się zatem martwić o stan naszego portfela korzystając z otaczających nas atrakcji.

Energylandia


Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

 • ENERGYLANDIA
  Rodzinny Park Rozrywki

  Zator, Aleja 3 Maja 2
  (woj. małopolskie)
  tel. +48 33 486 15 00
  tel. +48 724 222 000
  e-mail: biuro@energylandia.pl
 • Godziny otwarcia Parku

Ceny biletów 2018:

 • CYFROWE JEDNODNIOWE:
  do 3 lat 1 zł, do 140 cm wzrostu 69 zł, dorośli 119 zł
 • CYFROWE DWUDNODNIOWE:
  do 3 lat 1 zł, do 140 cm wzrostu 119 zł, dorośli 219 zł
 • PREZENTOWE JEDNODNIOWE:
  do 3 lat 1 zł, do 140 cm wzrostu 69 zł, dorośli 119 zł
 • PREZENTOWE DWUDNODNIOWE:
  do 3 lat 1 zł, do 140 cm wzrostu 69 zł, dorośli 119 zł
 • Tu kupisz bilety
ENERGYLANDIA to przede wszystkim największy Park Rozrywki w Polsce! Znajdujemy się w mieście Zator (Małopolska) w połowie drogi między Katowicami a Krakowem. Nasi goście spędzają u Nas całe dnie korzystając z blisko 60 atrakcji rozłożonych na 26 hektarach powierzchni.

— Energylandia


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic