Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Największe europejskie muzyczne widowisko lat 90 - w Katowicach!

21 lipca 2018 - Katowice, Dolina Trzech Stawów (Muchowiec)

Mówiąc o latach 90. wydaje nam się, że te czasy miały miejsce dosłownie parę lat temu – są przecież tak bliskie, mają swój niepodważalny urok... Powietrze było świeższe, pachniało kolorami dekady, ludzie potrafili się umówić bez telefonów i Facebooka, a dzieci dni spędzały na podwórkach. No i muzyka! Była inna – rzeklibyśmy wzruszeni nostalgiczną tęsknotą. Dzięki Vivie w naszych domach rozbrzmiał eurodance rave. Aż łezka w oku zaczyna się kręcić i przypomina się pierwsza dyskoteka.

Wydarzenie już od pierwszej edycji (w 2013 roku) udowadnia, że rynek muzyczny nie zapomniał o muzyce lat 90. Dowodem na nieśmiertelną popularność tych brzmień były tłumy fanów przybyłych na 4 poprzednie odsłony imprezy, w tym zeszłoroczna edycja w Katowicach. Dotychczas na scenie festiwalu wystąpiły gwiazdy takie, jak: Scooter, Haddaway, Dr Alban, Ice MC, Alexia, Mr. President, 2Unlimited, Loona, SNAP!, Culture Beat, DJ Sash!, La Bouche, Fun Factory, Real McCoy, Vengaboys, Corona, Coolio, Dune, 2 Brothers on the 4th Floor, Activate, Twenty 4 Seven, Jam & Plavka, Da Hool, Mark OH, Rednex, DJ Quicksilver, Stachursky, Jamrose & Kasia Lesing

Na festiwalowej scenie wystąpi na żywo aż 12 gwiazd. Będzie to wyjątkowa okazja aby usłyszeć na żywo artystów, których muzykę tak dobrze pamiętamy z dzieciństwa.

2 Unlimited
Brooklyn Bounce
Captain Hollywood Project
Mr. President
East 17
Whigfield Fanpage
Magic Affair
Solid Base
I&I Kasia Metza & Thomas
DJ TONKA
DJ Quicksilver
DJ MARCO
DJ Babek Nemati

90’Festival to magiczna podróż w czasie, która na ten jeden dzień pozwala ponownie rozsmakować się w cudownych latach 90. Po raz kolejny – bądźcie z nami!

Zobacz relację video z zeszłorocznego 90'Festival:


KONKURS! Mamy dla Was wspaniałe nagrody! Do wygrania jest 5 dwuosobowych biletów na 90'Festival w Katowicach! By otrzymać bilet wystarczy odpowiedzieć na bardzo proste zadanie:

Opisz swoją ulubioną formację Eurodance z lat 90-tych

Konkurs jest dla mieszkańców Katowic. Odpowiedź wraz z linkiem do swojego profilu na Facebooku wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "90'Festival 2018". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 17 lipca 2018. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.90'Festivall


Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

Ceny biletów:

  • BILETY:
    49/60 zł - ulgowy
    99/120 zł - normalny
    180 - Golden Circle
    500 zł - VIP
  • Tu kupisz bilety
90′ Festival to machina, która od lat reaktywuje największe, światowe gwiazdy muzyki lat 90 - muzyczne legendy, które powróciły na scenę, tworząc jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce!

— Organizatorzy 90'Festival


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic