Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Budowa nowych basenów może się opóźnić

2017-05-09


Zbliża się data zawarcia umów z wykonawcami, którzy zostali wybrani w przetargu na budowę trzech nowych basenów w Katowicach. Ich powstanie jest zapowiadane od lat i te właśnie miejskie realizacje są wyjątkowo wyczekiwane przez mieszkańców. Budowa basenów może jednak się opóźnić. Przez protesty.

Urząd Miasta Katowice ogłosił postępowanie publiczne, którego finał 26 kwietnia tego roku wyłonił firmy, mające za zadanie w ciągu 22 miesięcy od podpisania kontraktów wybudować baseny w trzech lokalizacjach. Basen ma powstać na szopienickim Burowcu przy ulicach Hallera i Konnej, na Katowickiej Hałdzie przy ulicy Kościuszki oraz na granicy Piotrowic i Ligoty, w miejscu dawnego odkrytego basenu na Zadolu. Całość inwestycji szacowana jest przez Miasto Katowice na ponad 92 mln zł.


80 METRÓW DOBREJ ZABAWY

Wszystkie trzy obiekty mają być nie tylko basenami pływackimi, ale kompleksami sportowo-rekreacyjnymi. Przewidziane są dwie niecki do pływania - jedna z sześcioma torami o wymiarach 25 x 16 metrów, a druga mniejsza dla potrzeb nauki pływania. Założono również wydzieloną strefę z miejscem na wodny relaks, gdziej będzie można miło spędzić czas przy masażach wodnych i powietrznych, nie tylko jacuzzi. Osobną strefą będzie też saunarium.

W nowych obiektach nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W planach jest uruchomienie brodzika dla maluchów oraz 80-metrowej zjeżdżalni, która będzie przebiegała częściowo na zewnątrz a częściowo wewnątrz budynku.


CZY TERMIN BUDOWY SIĘ OPÓŹNI?

Co ciekawe, chociaż firmy biorące udział w miejskim przetargu zostały już wybrane, ochota na realizację zamówienia wśród innych firm wcale nie zmalała. Jak dowiedzieliśmy się w katowickim magistracie, po ogłoszeniu decyzji o wyborze oferty został wniesiony pisemny protest kwestionujący ten wybór. Działanie takie jest przewidziane w prawie zamówień publicznych, a samo oprotestowanie zwycięskiej oferty jest praktyką bardzo często stosowaną przez te firmy, których oferty nie zostały wybrane.

Miasto Katowice, które jest z tym przetargu zamawiającym, będzie musiało teraz rozpatrzyć sprawę, co wydłuży całe postępowanie, a tym samym opóźni moment zawarcia umów i datę rozpoczęcia budowy basenów.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.


  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. UM Katowice
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic