Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

ZOO wraca do Katowic?

2017-05-18


"Wyłącz telewizor, zabierz rodzinę na ZooWeekend" - takimi właśnie słowami organizatorzy zachęcają mieszkańców Katowic i okolic do odwiedzenia największej wystawy zoologicznej w południowej Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 i 28 maja w godzinach 9:00 – 18:00 na terenie katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego.


16 RAS ŚWINEK MORSKICH

Po raz pierwszy na Górnym Śląsku, na łącznej powierzchni 3 000 m2, zostaną zaprezentowane tak liczne gatunki zwierząt. Na pewno znajdzie się coś dla miłośników czworonogów, czyli różnorodne rasy psów i kotów. Również uczestnicy spragnieni egzotyki znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie pokazu ptaków, w tym drapieżnych, czy rzadko spotykanych ryb i gadów. Przewidziano między innymi pokazy psiego przedszkola czy psich zaprzęgów w wykonaniu reprezentantów rasy północnej, wyglądem przypominających wilki.

Na wystawie będzie można obejrzeć takie rasy kotów jak Maine Coon, Pers, kot syberyjski czy brytyjski. Najmłodszych uczestników wystawy na pewno zainteresuje pokaz aż 16 ras świnek morskich, czy możliwość zobaczenia uroczych lotopałanek karłowatych i afrykańskich jeży pigmejskich. Odwiedzający wystawę będą mogą liczyć na różne konkursy z nagrodami czy stoiska konsultacyjne dla hodowców i wszystkich sympatyków zwierząt.


A JEŚLI ZECHCESZ ZOBACZYĆ ŻYRAFĘ...

Organizator wydarzenia, Stanisław Kaczorowski, podjął przy tym wydarzeniu współpracę ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Uczestnicy ZooWeekendu w czasie trwania imprezy, za okazaniem biletu z ZooWeekend, będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji w chorzowskim ZOO w promocyjnej cenie 5 zł od osoby.


W KATOWICACH BYŁO KIEDYŚ PRAWDZIWE ZOO

Mało kto już pamięta, że w Katowicach był kiedyś ogród zoologiczny. Znajdował się on na niewielkim terenie obok Rawy przy ul. Bankowej, w miejscu obecnego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Ogród został założony niedługo po ostatniej wojnie i posiadał kolekcję ponad 400 zwierząt z 86 gatunków. Zwierzęta te razem z tymi z ogrodu zoologicznego w Bytomiu zostały przeniesione w 1953 roku do nowowybudowanego ZOO w Chorzowie, które możemy odwiedzać obecnie. Przeniesione zwierzęta nie są jedynym łącznikiem katowickiego ogrodu z chorzowskim - Tadeusz Bandur, który kierował Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Katowicach, został pierwszym dyrektorem Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.


  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. ZooWeekend
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic