Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Festiwal Industriada - nie tylko w Katowicach

2017-06-09


Czy chcesz zobaczyć czym zajmowali się przodkowie, doświadczyć tego jak żyli i pracowali w rytmie maszyny? Festiwal INDUSTRIADA oferuje 537 wydarzeń w 47 zabytkach w 28 miastach województwa śląskiego!

Rusza kolejna edycja INDUSTRIADY, festiwalu, który prezentuje autentyczne skarby dziedzictwa kultury przemysłowej, a sam program i jego atrakcje napędzają maszyny. Każdy znajdzie tu coś ciekawego, a większość wydarzeń jest dostępna bezpłatnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre atrakcje są biletowane (25 wydarzeń), a inne wymagają wcześniejszej rezerwacji (44 wydarzenia). Są też takie miejsca, do których dzieci nie wejdą samodzielnie.

ŚLADAMI TECHNIKI

Oficjalne rozpoczęcie INDUSTRIADY nastąpi w piątek wieczorem w Chorzowie, kiedy to wieża wyciągowa Szybu Prezydent zmieni się w instrument muzyczny w trakcie widowiska INDUstrument. Natomiast zakończenie całej imprezy planowane jest w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, gdzie uczestnicy będą mogli obejrzeć widowisko „Podniebna podróż” belgijskiego Teatru Tol oraz posłuchać koncertów Velvetve, Yoachima i Max Bravury.

INDUSTRIADA oferuje zwiedzającym aż 47 przemysłowych obiektów, a każdy z nich ma własny program. Wszystkie atrakcje będą dostępne między godziną 12:00 a 18:00 w sobotę 10 czerwca, a część nawet już od piątku wieczorem. Będą też takie miejsca, które zamkną się dla odwiedzających w późnych godzinach nocnych.

W Katowicach świętować będzie można w kilku obiektach lub przestrzeniach związanych z przemysłową historią miasta. Dostępne dla odwiedzających będą: Fabryka Porcelany w Bogucicach, Galeria Szyb Wilson, Muzeum Śląskie, Giszowiec, Nikiszowiec oraz Walcownia - Muzeum Hutnictwa Cynku. Atrakcji jakie przygotowano dla zwiedzających jest całkiem sporo. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

KILKA PRZYDATNYCH INFORMACJI

Dla niezdecydowanych i tych, którzy jeszcze nie obmyślili własnego planu zwiedzania polecamy pobranie programów. Można je otrzymać bezpłatnie w obiektach biorących udział w INDUSTRIADZIE oraz w Punktach Informacji Turystycznej w Katowicach, Bielsku - Białej, Sosnowcu, Częstochowie, Gliwicach oraz Rybniku. Poza tym, dostępne będą również w wybranych kasach Kolei Śląskich, kinach Silesia Film oraz 170 innych lokalizacjach - pubach i klubach, kinach oraz teatrach, restauracjach, galeriach oraz hotelach w 10 miastach aglomeracji.

Szybkie uzyskanie informacji o festiwalu gwarantuje skorzystanie z INDUSTRIADOWEJ infolinii, dzwoniąc pod numery telefonów 513 746 063 oraz 513 774 115. Od 1 do 8 czerwca infolinia będzie czynna od godziny 10:00 do 18:00, a 9 i 10 czerwca od godziny 9:00 do 24:00.

INDUSTRIADA współpracuje z Kolejami Śląskimi, KZK GOP oraz MZK Tychy. Uczestnicy festiwalu po raz pierwszy będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w kupony. Organizator zapewnia darmowe autobusy, które będą kursować na trasach: Bytom – Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry – Zabrze, Bielsko - Biała – Cieszyn – Ustroń – Żywiec oraz na terenie Częstochowy i Rybnika.

  Pełny program wydarzeń →


Miasta, które zapraszają do odwiedzin w ramach INDUSTRIADY to: BIELSKO-BIAŁA, BYTOM, CHORZÓW, CIESZYN, CZELADŹ, CZERWIONKA - LESZCZYNY, CZĘSTOCHOWA, DĄBROWA GÓRNICZA, GLIWICE, KARCHOWICE, KATOWICE, ŁAZISKA GÓRNE, MYSŁOWICE, PSZCZYNA, RADZIONKÓW, RUDA ŚLĄSKA, RUDY, RYBNIK, SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, SOSNOWIEC, ŚWIĘTOCHŁOWICE, TARNOWSKIE GÓRY, TYCHY, USTROŃ, ZABRZE, ZAWIERCIE, ŻARKI, ŻYWIEC.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.

Zobacz spot promocyjny Industriady 2017:

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube "Szlak Zabytków Techniki"
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic