Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Święto stroju śląskiego w Katowicach

2018-08-04

W sobotę 4 sierpnia o godz. 16:00 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach rozpocznie się czwarte już spotkanie miłośników śląskich strojów regionalnych. Będzie to wielka okazja do zrobienia ciekawych zdjęć!

Katowickie spotkanie jest barwnym happeningiem podkreślającym fakt, że stare górnośląskie stroje tradycyjne są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych, nowoczesnych czasach. Uczestnicy zapraszają do spotkania się nie w skansenie, ale we współczesnej przestrzeni publicznej - tam gdzie toczy się codzienne życie.

Spotkaniu towarzyszy profesjonalną sesja fotograficzna, której efektem będą zarówno indywidualne zdjęcia do rodzinnych albumów, jak i wspólna fotografia do corocznego kalendarza. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest śląska kultura. Będzie to nie tyle żywa lekcja historii naszej śląskiej historii, ale przede wszystkim przykład pięknego śląskiego patriotyzmu.

Relacja z zeszłorocznego spotkania:

Pamjyntejće Ślónzoki:
nima gańba łoblykać śe po ślónsku!
Przidźće ku nóm!


Uczestnicy wydarzeniem nawiązują do Międzynarodowego Dnia Ludności Tubylczej na Świecie, który obchodzony jest 9 sierpnia. Na spotkanie zaprasza współorganizator Marek Plura, poseł do Parlamentu Europejskiego.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Bifyj.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic