Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Czym są dla Ciebie Katowice? Oni opowiedzieli!

2018-05-28

Dwie ekipy filmowe, trzy dni wytężonej pracy, setki nagranych twarzy, tysiące dźwięków i jedno pytanie: czym są dla Ciebie Katowice? W ciągu ostatnich dni odpowiedziało na nie wielu mieszkańców, artystów, sportowców, a nawet osób będących w Katowicach jedynie przejazdem.

24 maja o godz. 20:00 przed Galeria Katowicką odbył się wielki finał społeczno-artystycznego projektu PopKooltour. Wydarzenie zwieńczone zostało premierą wyjątkowego klipu, prezentującego przekrój Katowic i jego społeczeństwa. Film wyświetlony został na fasadzie budynku Galerii.

- Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy, której zwieńczeniem był wielki finał na placu przy Galerii Katowickiej! W ciągu ostatnich dni ekipa PopKoolTour odwiedziła wiele zakątków miasta, nagrała jego dźwięki oraz żyjących w nim ludzi. Powstały klip oraz dłuższy film jest wyjątkowy pod wieloma względami. Możemy zauważyć, że pomimo ewidentnych różnic, małych lub większych sporów, istnieje coś, co nas łączy. To właśnie Katowice - mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej. – Jestem dumny, że jako Galeria Katowicka możemy wspierać i inicjować takie projekty. Stworzony film to wyjątkowa wizytówka Katowic – dodaje Poltier.

Zobacz wypowiedzi uczestników projektu:

Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami oraz muzyka grana na żywo przez kompozytora dźwięku do klipu – Dominika „Doministry” Strycharskiego. Osoby zgromadzone podczas finału PopKoolTour wzięły również udział w oryginalnym flash mobie, tworząc wielką literkę „k”-symbol projektu.

W ramach projektu powstały także liczne wideo-kompilacje zawierające wypowiedzi mieszkańców, ludzi związanych z Katowicami i znanych osób. Organizatorzy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie powstanie również dłuższa wersja klipu o mieście.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic