Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice będą Miastem Gospodarzem MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

2021-12-13

Polska będzie gospodarzem 61 ze 112 spotkań mistrzostw świata. Ceremonia i mecz otwarcia oraz wszystkie występy Polaków w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach. Właśnie tu 2 lipca odbędzie się też losowanie turnieju finałowego. Hala widowisko-sportowa Spodek ugości aż 21 meczów turnieju.

Dzisiaj Katowice oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisały umowę, na mocy której Katowice stały się jednym ze współgospodarzy turnieju.

– Katowice jako współgospodarz imprezy gwarantują najwyższy światowy poziom organizacyjny. Dlatego nie dziwi, że piłka ręczna w najlepszym możliwym wydaniu ponownie pojawi się w naszym mieście. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli gościć topowych zawodników i fanów „szczypiorniaka” w sercu województwa śląskiego, a szczególnie dumni jesteśmy, że swój udział w turnieju, właśnie w Katowicach rozpocznie Reprezentacja Polski. Podobnie jak przy innych tego typu wydarzeniach, sportowe emocje czekają na nas oczywiście w Spodku, ale chcemy także pokazać piłkę ręczną naszym mieszkańcom, szczególnie uczniom naszych szkół w ramach akcji towarzyszących – mówi Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent miasta Katowice i dodaje, że promocja przez sport to istotny element strategii miasta, które również inwestuje w infrastrukturę sportową. W ostatnich latach Katowice ukończyły budowę nowych hal sportowych, a obecnie prace ruszyły nad budową dwóch kompleksów przy ul. Asnyka oraz Stadionu Miejskiego z halą sportową.

Przygotowaniem do mistrzostw świata będą dwa wydarzenia testowe. Reprezentacja Polski w połowie października 2022 r. zagra w Katowicach mecz eliminacji EHF Euro 2024. Spodek na początku stycznia 2023 roku będzie ponadto gospodarzem turnieju testowego z udziałem trzech silnych rywali: Rosji, Hiszpanii i Argentyny.

– Piłka ręczna zawsze była w Katowicach i na Śląsku mile widzianym gościem. Teraz miasto zostanie sercem naszego turnieju. Celem każdej wielkiej imprezy jest sportowy oraz organizacyjny sukces. Chcielibyśmy też jednak wykorzystać ją do promocji sportu wśród dzieci i młodzieży. Ta myśl będzie nas prowadziła w drodze do mistrzostw świata – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta zostanie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych partnerów mistrzostw świata poznamy niebawem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic