Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rowerowa walka o Puchar Świata na dachach Katowic

9 sierpnia 2021

Już niedługo w Katowicach odbędą się zawody Red Bull Roof Ride. Najlepsi zawodnicy slopestyle MTB powalczą o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Specjalny tor poprowadzony zostanie w samym centrum Katowic wokół Spodka. Zawodnicy będą rywalizowali skacząc po dachach Międzynarodowego Centrum Kongresowego!

Unikalna trasa poprowadzona z dachu MCK, siedem przeszkód, 22 metry różnicy wysokości (!) między startem i metą, w tym - gigantyczny drop. Do tego czołówka riderów MTB na czele z braćmi Godziek - taka kumulacja atrakcji zdarzy się już 21 sierpnia w Katowicach. Jeśli nie chcecie przegapić trików nie z tej ziemi na tle ikonicznych budynków Katowic!

Sobotnie finały (21 sierpnia) będą otwarte bezpłatnie dla publiczności. Na plac przed Spodkiem zostanie wpuszczone 5000 widzów – 500 osób i dodatkowe 4500 po okazaniu zaświadczenia o szczepieniu. Piątkowe kwalifikacje (20 sierpnia) będzie można śledzić online, dzięki transmisji w Red Bull TV.

Różnica wysokości między startem toru Red Bull Roof Ride, a jego metą wynosi aż 22 metry! Podczas przejazdów zawodnicy będą musieli pokonać siedem różnych przeszkód. Najbardziej spektakularną z nich będzie 16-metrowy drop z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Po tym zeskoku zawodnicy nabiorą prędkości na trzy ostatnie skocznie, postawione vis a vis strefy dla publiczności zlokalizowanej na placu Sławika i Antalla.

– W Polsce jeszcze nigdy nie było zawodów kategorii gold. Na imprezie tej rangi, tor musi na najwyższym światowym poziomie. W Katowicach zaplanowane zostało aż 7 przeszkód w linii, więc spodziewam się grubych lotów i naprawdę dobrych tricków! – zapowiada Szymon Godziek.

Dla zwycięzców Red Bull Roof Ride przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej puli prawie 100 000 zł oraz możliwość startu w kolejnej prestiżowej imprezie z serii - Crankworx w Nowej Zelandii.

Poznaj sportową historię Szymona Godźka:

HARMONOGRAM

Piątek 20.08
15:00-17:30 KWALIFIKACJE - 30 zawodników powalczy w nich o 12 miejsc w finale. Koniecznie wpadnijcie pod MCK, by dopingować rodaków w walce o miejsca w głównym konkursie!
19:00 PREMIERA FILMU RED BULL BIKE PART - niezwykłe umiejętności braci Godziek zmiksowane z amatorską zajawką polskich riderów. Takiej produkcji po prostu nie można przegapić.

Sobota 21.08
14:30 START IMPREZY
15:00-17:00 FINAŁY - Szalony tor kontra 12 najlepszych zawodników. O medale powalczą riderzy, którzy w swoich przejazdach połączą efektowne "bangery" i techniczne sztuczki. Niektóre hopy, mają nawet 13 metrów przelotu, więc będzie naprawdę grubo!
17:00-18:00 BEST TRICK - Najbardziej skomplikowane i widowiskowe sztuczki wykonywane kilka metrów nad ziemią. To będzie najbardziej efektowna część zawodów, a riderzy z całą pewnością nie będą się oszczędzać. Podwójne salto? Twister? Ciekawe jakimi sztuczkami zaskoczą nas zawodnicy!
18:30 KONIEC IMPREZY

Zarówno piątkowe kwalifikacje, sobotnie finały, jak i kategoria „Best Trick” zostaną transmitowane w Red Bull TV z polskim komentarzem.

PIERWSZA 10 NA LIŚCIE ZAWODNIKÓW

Dawid Godziek (Polska)
Szymon Godziek (Polska)
Nicholi Rogatkin (Stany Zjednoczone)
Paul Couderc (Francja)
Lucas Huppert (Szwajcaria)
Jakub Vencl (Czechy)
Thomas Genon (Belgia)
Alex Alanko (Szwecja)
Lukas Knopf (Niemcy)
David Lieb (Stany Zjednoczone)
PULA NAGRÓD 20 000 EURO  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Redbull, Fot. Redbull, YouTube ASF Studio
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic