Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Skuter doprowadził do wypadku, ale to kierowca samochodu uciekł

2021-07-14

W wyniku zderzenia jadącego na czerwonym świetle skutera z samochodem osobowy, kierujący jednośladem w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu natomiast... uciekł z miejsca wypadku.

Skrzyżowanie przy galerii Libero w Katowicach nie dla wszystkich okazuje się bezpieczne. Jest to szczególne skrzyżowanie, m.in. dlatego, że znajduje się na nim ostry zakręt drogi krajowej nr 81. Samo skrzyżowanie, razem z kolejnym ledwie kilkanaście metrów dalej, jest też ważnym węzłem łączącym dzielnice Katowic.

Do wypadku drogowego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący skuterem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Tesla. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia, ale na ulicy Stalowej został zatrzymany przez policjantów.

Drastyczny przykład jazdy na czerwonym przy Libero:

W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci katowickiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Badanie trzeźwości kierującego teslą, nie ujawniło alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z obowiązująca procedura zabezpieczono krew kierujących do dalszych badan laboratoryjnych. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, tak aby wszyscy bezpiecznie mogli dotrzeć do celu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube mitsuX
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic