Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Policja ostrzega SMS-ami przed groźnym mordercą

2021-07-10

Śląska policja użyła Alertu RCB, wykorzystywanego zazwyczaj do informowania o zagrożeniach pogodowych, do ostrzeżenia przed niebezpiecznym przestępcą. Wszyscy mieszkańcy województwa otrzymali na swój telefon SMS z danymi osobowymi poszukiwanego mordercy.

Częstochowscy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wyjaśniają okoliczności śmierci 3 osób w miejscowości Borowce. W nocy w domu ujawniono zwłoki małżeństwa i ich 17-letniego syna. W sprawie poszukiwany jest 52-letni Jacek Jaworek podejrzany o dokonanie zabójstwa.

Dzisiejszej nocy około godz. 1.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów w miejscowości Borowce (gm. Dąbrowa Zielona). Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, ujawnili zwłoki 3 osób. Okazali się nimi mieszkańcy domu: 44-letnie małżeństwo oraz ich 17-letni syn. Czynności na miejscu, mające na celu wyjaśnieniu przyczyny, przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, prowadzą policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Czym jest Alert RCB

Alert RCB (Rządowego Centrum Bezpieczeństwa) - to nowy system SMS-owego powiadamiania ludności zagrożeniach. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Więcej na temat Alertu RCB znajdziecie na stronie www.rcb.gov.pl/alertrcb

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest państwową jednostką budżetową podległa Prezesowi Rady Ministrów, zapewniającą obsługę Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i ministra właściwego do spraw wewnętrznych w sprawach zarządzania kryzysowego oraz pełniąca funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego. Zajmuje się też wysyłaniem SMS-ów informacyjnych o np. specjalnych warunkach pogodowych.

Centrum zostało utworzone na mocy ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 o zarządzaniu kryzysowym, lecz działalność podjęło w drugiej połowie 2008. Organizację i tryb działania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa określa Prezes Rady Ministrów w drodze rozporządzenia. Na czele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa stoi dyrektor powoływany przez Prezesa Rady Ministrów. Na wniosek dyrektora, Prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje zastępców dyrektora.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic