Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Leśnicy z policjantami patrolują Panewniki

2021-01-08

Katowiccy policjanci podjęli współpracę ze Strażą Leśna. Wspólny policyjno-leśny patrol pojawił się w panewnickich lasach.

Katowicki dzielnicowy młodszy aspirant Łukasz Jaźwiec ze strażnikiem leśnym Tomaszem Kurkiem podczas wspólnej służby kontrolują tereny leśna kontroli lasu pod kątem nielegalnej wycinki drzew. Działania te prowadzone były w ramach akcji „Choinka”. Skontrolowano nie tylko tereny leśne ale również bazary i miejsca w których mogło dochodzić do handlu nielegalnie wyciętymi drzewami iglastymi.

Wspólne kontrole w lesie to nie tylko zwracanie uwagi na nielegalna wycinkę, ale przede wszystkim na wyrzucania śmieci, kradzieży drewna z lasu jak również zwalczaniem szkodnictwa leśnego. Szczególną uwagę zwrócono czy w lesie nie rozstawiono pułapek i sideł na zwierzynę leśną. Na szczęście tym razem nie ujawniono nieprawidłowości w tym zakresie.

Wspólne patrole policji i Straży Leśnej będą ponawiane.

Zobacz jak piękne są katowickie lasy:

Dzielnicowy mł. asp. Łukasz Jaźwiec ze strażnikiem leśnym Tomaszem Kurkiem podczas wspólnej służby kontrolowali rejon Panewnik:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Dave Tumiłowicz
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic