Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Dom Aniołów Stróżów i Galeria Katowicka łączą siły

2020-09-22

Wciąż wiele dzieci potrzebuje opieki i wsparcia, a młodzież nie znajduje zrozumienia u dorosłych i rówieśników. Dla nich bezpieczną przystań tworzy Dom Aniołów Stróżów. Od niedawna w Galerii Katowickiej można wesprzeć "Anioły", wrzucając choćby symboliczną złotówkę do oryginalnej, żółto-szarej zakręconej skarbonki.

Dom Aniołów Stróżów od ponad 25 lat prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin z terenu Katowice – Załęże. W ramach organizacji funkcjonują świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju, projekty uliczne oraz poradnia rodzinna, wspomagająca łącznie 80 rodzin.

Każdego dnia jej pracownicy troszczą się o 130 osób w wieku od 2,5 do 18 lat, a w ciągu roku z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki docierają do około 600. Jednak aby działać, te wyjątkowe dla młodych ludzi miejsca potrzebują pomocy oraz zaangażowania prywatnych osób i instytucji.

- Nasza działalność nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie, jakie otrzymujemy każdego dnia od samorządów, firm oraz indywidualnych darczyńców. Cieszymy się, że do tego grona dołącza także bliska lokalnej społeczności Galeria Katowicka. Mieszkańcy miasta już nie raz udowodnili, że mają wielkie serca - mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Poznaj katowicki Dom Aniołów Stróżów:

Wsparcie Domu Aniołów Stróżów to już kolejna akcja pomocowa, do której włączyła się Galeria Katowicka. Tym razem, we współpracy z beneficjentem, w obiekcie prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Datki gromadzone są w specjalnej skarbonce, usytuowanej w części restauracyjnej.

- Współpraca z Domem Aniołów Stróżów to dla Katowickiej naturalny krok – z radością włączamy się w kolejne charytatywne przedsięwzięcie. Wszystkie nasze poprzednie akcje potwierdziły, że nasi klienci mają ogromne serca i wolę pomagania – z pewnością nie przejdą obok tej inicjatywy obojętnie. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce – zachęca Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

- Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie również i tym razem. Zachęcamy wszystkich do wsparcia podopiecznych Domu Aniołów Stróżów oraz dołożenia swojej cegiełki w Katowickiej. Pamiętajmy, że każda złotówka ma znaczenie - zachęca Monika Bajka.

Skarbonka Domu Aniołów Stróżów znajduje się na poziomie +2 w strefie restauracyjnej Galerii Katowickiej. Serdecznie zapraszamy!  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Dom Aniołów Stróżów Stowarzyszenie
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic