Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice - książką w koronawirusa!

2020-03-12

Katowice specjalny ogłaszają konkurs czytelniczy. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa i potrzebę zatrzymania uczniów w domach, projekt ten skierowany będzie do katowickich uczniów, którzy w dniach 12-25 marca nie będą uczęszczali do szkoły.

Mechanizm konkursu będzie zakładał, że każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować książkę, którą planuje przeczytać i razem z uzasadnieniem wyboru danego tytułu i tagiem #ZaczytaneKatowice wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Następnie o umieszczeniu wpisu będzie musiał poinformować organizatora konkursu.

– W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronawirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

5 tysięcy zł w nagrodach dla zachęty

– Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł – dodaje prezydent.

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę rano zostanie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu, a także kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych. Katowiccy urzędnicy zwracają uwagę, że obecnie kluczowe znaczenie mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń oraz zachowanie spokoju.

Strefa Otwarta Biblioteki Śląskiej (obecnie zamknięta):

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 12 i 13 marca to dni przejściowe, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a działania opiekuńcze.

Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół. Od poniedziałku, 16 marca wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Zawieszenie dotyczy funkcjonowania szkół, przedszkoli oraz placówek pracy pozaszkolnej. Wszystkie szkolne spotkania, imprezy, zebrania, zajęcia pozalekcyjne od 12 marca włącznie zostają odwołane.

Katowickie placówki opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym: żłobki publiczne i niepubliczne oraz kluby dziecięce, będą zamknięte od 12 marca (czwartek) włącznie.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Biblioteka Śląska
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic