Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

"Obiektywnie śląskie" - wystawa w kinie Kosmos

2020-02-25

Najlepsze fotoreportaże X edycji będą prezentowane w Galerii "Przed seansem" katowickiego Kina Kosmos. Warto zobaczyć jak laureaci jubileuszowej edycji konkursu pokazali w fotoreportażu "Śląską duszę".

Katowickie kino Kosmos jest kolejnym miejscem ekspozycji wystawy - po NOSPR-ze, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, Szybie Maciej w Zabrzu. Równolegle wystawę można oglądać do końca marca w CH Agora w Bytomiu i w Laboratorium Fotosilesia z Katowic (prezentacja prac pojedynczych autorów). A w połowie marca zawitamy do katowickiego dworca, na to miejsce już nie możemy się doczekać.

Przypomnijmy, że wystawa prezentuje nagrodzone fotoreportaże z X edycji konkursu Obiektywnie śląskie w tematyce: ŚLĄSKA DUSZA. Na jubileuszową edycję napłynęło 216 prac konkursowych. Najlepsze wyłoniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens. Uroczysta gala finałowa, a także otwarcie wystawy miało miejsce w katowickim NOSPR-ze 18 października 2019.

Wystawę przygotowały firmy: Laboratorium Fotosilesia z Katowic i MgMExpo. Będzie można ja obejrzeć od 24 lutego do 12 marca w Galerii "Przed seansem" znajdującej się w budynku kina Kosmos na Koszutce.

Relacja video z 10 edycji "Obiektywnie śląskie":

O konkursie

Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy z terenu województwa śląskiego. W 2019 roku miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa edycja kunkursu. W związku z tym organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, m.in. warsztaty fotograficzne z wybitnymi fotografami (z Tomkiem Sikorą i Tomkiem Liboską) oraz wydanie jubileuszowego albumu z najlepszymi fotoreportażami dotychczasowych edycji. Konkurs tradycyjnie wystartował 1 lipca. W jury zasiedli: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube ObiektywnieSlaskie
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic