Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice otworzą Miejski Inkubator Przedsiębiorczości

2019-12-13

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości powstał w Katowicach w samym centrum miasta przy ulicy Teatralnej niedaleko rzeki Rawy. I to właśnie od niej inkubator wziął nazwę - RawaINK. Jego uroczyste otwarcie potrwa aż dwa dni i już piszą o nim wiersze :)

RawaINK ma być miejscem spotkań nauki, technologii i biznesu, a także ośrodekiem wsparcia małych i średnich firm oraz startupów. Będzie to miejsce, w którym będą powstawały projekty w wielu dziedzinach, gdzie nauka, technologia będą kluczem do poszukiwania nowych rozwiązań i udoskonaleń przydatnych w codziennym życiu, przygotowuje się do startu.

– Miejski Inkubator Przedsiębiorczości RawaINK to atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności sektora MŚP oraz start-up’ów. Lokalizacja w ścisłym centrum dodaje atrakcyjności. To kolejne nasze działanie budujące współpracę między samorządem, uczelniami, biznesem oraz lokalną społecznością – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowany przy ul. Teatralnej 17a, będzie pełnił funkcję przestrzeni dostępnej w ramach najmu, oferującej pomoc w zakresie optymalizacji procesów doskonalenia pomysłu biznesowego, promocji oraz networking’u. W celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb najemców oraz użytkowników, utworzona została kompleksowa infrastruktura składająca się z stref:

1. coworkingowej – otwartego miejsca spotkań oraz miejsca organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji i innych wydarzeń ułatwiających tworzenie sieci kontaktów;
2. pracy indywidualnej – przestrzeni przeznaczonej do najmu biurek do pracy indywidualnej;
3. business – strefy zlokalizowanej na piętrze, przeznaczonej dla rozwijającej się działalności mikro i małych firm;
4. fab-lab – przestrzeni podzielonej na pracownie, umożliwiające stworzenie realnych rzeczy na podstawie własnych projektów.

O katowickim inkubatorze... wierszem:

– W nieograniczonym zakresie będziemy współpracować, aby tworzyć inteligentną i inspirującą przestrzeń dla mieszkańców, studentów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych innowacyjną gospodarką. Projektanci, graficy, architekci, web deweloperzy, fotograficy, ilustratorzy, przedsiębiorcy, freelancerzy, samozatrudniający się, rzemieślnicy i wielu innych znajdzie tu ciekawe dla siebie aktywności. W RawaINK będzie można rozwijać swoją firmę i kolejne projekty. Ponadto oferować będziemy programy wsparcia: szkolenia, warsztaty, imprezy branżowe, jak również możliwość podjęcia działań w Międzynarodowym Inkubatorze Przedsiębiorczości – wyjaśnia Barbara Miś, kierownik referatu małych i średnich przedsiębiorstw w wydziale obsługi inwestorów.

Kto i jak może skorzystać z oferty RawaINK

Powierzchnia RawaINK może zostać udostępniona wnioskodawcom mającym na dzień podpisania umowy najmu zarejestrowaną działalność gospodarczą w Katowicach i działającym nie dłużej niż 3 lata lub osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej, które w wyniku naboru otrzymały biurko lub biuro w RawaINK, a które przedłożą dokument rejestracyjny firmy w Katowicach w terminie do 14 dni od dnia rozstrzygnięcia naboru. Nabór przyszłych najemców biurek i biur w RawaINK prowadzony jest w sposób ciągły do momentu wyczerpania wolnych miejsc. W przypadku zwolnienia się biurka/biura odpowiednia informacja będzie umieszczana na stronie internetowej RawaINK.

W ofercie znajdziemy wynajem biura w trzech pakietach: standard, standard plus i premium, w których znajdziemy m. in. dostęp do stref inkubatora przedsiębiorczości, bezpłatny wydruk, ale także w zależności od pakietu dostęp do sali konferencyjnej, czy fab-lab. Cena najmu biura zaczyna się od 1500 zł miesięcznie w tym wliczone są także opłaty za sprzątanie, serwis maszyn, wywóz śmieci, ochronę i media. Wynajem biurek również funkcjonuje w trzech pakietach, które zaczynają się od 400 zł/miesiąc.

Dwudniowe uroczyste otwarcie RawaINK

Katowiccy urzędnicy zapraszają na uroczyste otwarcie RawaINK oraz wydarzenia towarzyszące. Poniżej agenda.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic