Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wielkie święto bluesa w Katowicach

2017-09-30

Za nami pierwszy dzień koncertowy tegorocznej edycji Rawa Blues Festival. W siedzibie NOSPR w Katowicach wystąpili Eden Brent oraz Irek Dudek Big Band. Koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu, jeszcze na długo przed rozpoczęciem został wyprzedany.

Pierwsza na scenie pojawiła się Eden Brent – znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards, porównywana do Bessie Smith, Diany Krall i Arethy Franklin, pochodząca z kolebki bluesa. Dla Eden będzie była to druga wizyta na scenach Rawy Blues. Artystka zaczarowała zebraną w NOSPR publiczność mieszanką boogie-woogie, bluesa, soulu, gospel i jazzu.

Eden Brent - na 37. Rawa Blues Festival zaprasza Irek Dudek:

Daniem głównym pierwszego festiwalowego dnia, był występ Irka Dudka, który tym razem wystąpił ze swoim Big Bandem. Artyście na scenie towarzyszyli m.in. Jerzy Piotrowski (perkusja) oraz Grzegorz Kapołka (gitara), czyli muzycy, którzy brali udział w nagraniu albumu No.1. Oprócz własnego repertuaru w big-bandowych aranżacjach Irek Dudek zaskoczył publiczność spektakularnym wykonaniem czterech utworów Raya Charlesa, z Unchain My Heart oraz I Can't Stop Loving You na czele.

W sobotę 30 września, blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku" od 11.00 do północy. Gwiazdami festiwalu będą: Kris Barras Band, Tim Woodson & Heir Harmony, Sonny Landreth i Marcus King Band. Na Dużej Scenie wystąpią również artyści wybrani przez Radę Artystyczną festiwalu: Grzegorz Kapołka Trio, Sobo Blues Band (Izrael), Wes Gałczyński & Power Train, duet Pola Chobot & Adam Baran oraz Two Timer.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

Materiały organizatorów
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic