Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Parkour & freerunning w KatowicachZobacz następny film →

Opis filmu

Dawid Friebe wydał krótki film, zatytułowany "Wake me up", który jak nazwa sugeruje, oznacza pewne przebudzenie. Film przedstawia głównie kilka surowych akcji z Freerunningu, który Dawid trenuje od 2007 roku.

Freerunning jest to sztuka pokonywania przeszkód i wykorzystania ich w celu efektownego poruszania się. W odróżnieniu od Parkour, gdzie główną ideą jest pokonywanie przeszkód w sposób jak najszybszy i w jak najkrótszej linii z punktu A do punktu B bez wykorzystywania zbędnych technik, Freerunning pozwala na wykorzystanie każdego ruchu (np salta, obrotu itp), który mógłby w jakiś sposób urozmaicić bieg łącząc go w jedną ładnie wyglądającą całość.

"Film ten zrobiłem całkowicie sam - tzn. nikt mi nie pomagał, nikt nie trzymał kamery, nikt jej nie ustawiał, wszystko robiłem samodzielnie począwszy od ustawienia aparatu aż do skakania/aktorstwa. Większość materiałów nagrałem spontanicznie. Były to przede wszystkim ujęcia

z treningów i timelapsy, które robiłem wg uznania i bez konwencji. Jedyną ideą której się trzymałem, to było zachowanie naturalności ujęć. Dopiero gdy znalazłem utwór, postanowiłem z tych rzeczy zmontować coś nieco bardziej ze smaczkiem, stąd też krótkie intro, które sugeruje, że po tak długiej "ciszy", czas się wreszcie obudzić i znowu wydać coś twórczego i przyjemnego. Dla mnie ten film jest tylko przypomnieniem dla innych, że wciąż działam i się rozwijam i że chciałbym wiązać z Freerunningiem swoją niedaleką przyszłość. Na chwile obecną moim marzeniem, myślę coraz to bardziej osiągalnym jest dostać się na zawody Red Bull Art of Motion w Grecji, gdzie mógłbym pokazać swój jeszcze nie pokazany dotychczas wachlarz umiejętności, dlatego też będę się starał aby w ten sezon zimowy zadbać o treningi na salach i obiektach sportowych".

Na filmie można zobaczyć wiele ładnych ujęć z Katowic i okolic Pszczyny. Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic