Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Męskie Granie 2018 w Katowicach!

21 lipca 2018 - Katowice, Strefa Kultury, ul. Góreckiego (Śródmieście/Bogucice)

Męskie Granie powraca już po raz dziewiąty. Sponsorowana przez Żywiec trasa koncertowa łączy różne style i gatunki, przełamuje konwencje oraz wprowadza nową jakość na polskiej scenie. Każdy koncert to niezapomniane doświadczenie, podczas którego nawet doskonale znane utwory zyskują nowe życie i rozbrzmiewają z niespotykaną wcześniej mocą.

W tym roku trasa Męskie Granie po raz kolejny odwiedzi siedem polskich miast, w których na dwóch scenach zabrzmi najlepsza polska muzyka. Na scenie głównej wystąpią muzycy od lat zaliczani do czołówki rodzimych artystów: COMA, DARIA ZAWIAŁOW, Dawid Podsiadło, EABS, FISZ EMADE TWORZYWO, ILLUSION, Jazz Band Młynarski-Masecki,Kazik & Kwartet ProForma, Kortez, Krzysztof Zalewski, który zaprezentuje się także z projektem Zalewski śpiewa Niemena, KULT, LAO CHE, Lech Janerka, L.Stadt, Mela Koteluk, Natalia Przybysz, NOSOWSKA, ØRGANEK, PINK FREUD, POGODNO, RALPH KAMINSKI i THE DUMPLINGS Orkiestra. Nie zabraknie również projektów specjalnych. Publiczność usłyszy Tribute to Kazik w wykonaniu FISZ EMADE TWORZYWO, Tribute to Lech Janerka w aranżacji mistrzów muzyki elektronicznej oraz projekty COMA „Czemu nas tam nie ma” i ØNA stworzony przez formację ØRGANEK.

Interesująco będzie także na scenie Ż, na której oprócz rozpoznawalnych już artystów pojawią się także muzycy mniej znaniszerszej publiczności. Na koncertach pojawią się także goście specjalni, którzy zostaną ujawnieni na krótko przed konkretnymi wydarzeniami.

W każdym z miast zagra również Męskie Granie Orkiestra, która wniesie do projektu prawdziwy powiew świeżości. Zespół na trasie pojawi się w składzie KORTEZ, PODSIADŁO, ZALEWSKI, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Artyści na scenie zinterpretują nie tylko jedne z najważniejszych utworów w historii polskiej muzyki, ale także te, które powstały całkiem niedawno, a mimo to już stały się ważną inspiracją. W Katowicach Męskie Granie Orkiestra, tak jak w poprzednim roku, zabrzmi w Strefie Kultury, wykonując najnowszy singiel promujący trasę.

Żywiec – wyłączny sponsor trasy koncertowej Męskie Granie - dedykuje to wydarzenie wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów Męskiego Grania czekają niezapomniane koncerty, ciekawe artystyczne kolaboracje i cała masa muzycznych emocji. Ż muzyką!

Męskie Granie obejmie w tym roku większość Polski - od Poznania po Żywiec. Koncerty odbędą się:

14.07 - Poznań
21.07 - Katowice
28.07 - Wrocław
04.08 - Kraków
11.08 - Gdynia
18.08 - Warszawa
25.08 - Żywiec

Męskie Granie 2018 Katowice

KONKURS! Od sponsora Męskiego Grania marki Żywiec mamy dla Was wspaniałe nagrody! Do wygrania są 2 bilety na Męskie Granie 2018 w Katowicach! By otrzymać bilet wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

W jakim budynku zrealizowano spot „Początek” promujący Męskie Granie 2018?

Odpowiedź z nazwiskiem wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Konkurs Męskie Granie 2018". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do końca 16 lipca 2018. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo.


W Katowicach zagrają:

SCENA GŁÓWNA

EABS
FISZ EMADE TWORZYWO
Kazik & Kwartet ProForma
Kortez
LAO CHE
Natalia Przybysz
Tribute to Kazik
MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA


SCENA Ż

Baasch
Barbara Wrońska
Ted Nemeth
The Freuders

Męskie Granie 2018


Gdzie, kiedy i za ile?

Miejsce i czas:

Ceny biletów:

  • BILETY:
    119 zł
  • Informacja o biletach
  • WAŻNA INFORMACJA:
    Na koncerty nie można wnosić aparatów fotograficznych, kamer oraz innych sprzętów nagrywających audio video. Zabronione jest również wnoszenie alkoholu i innych napojów oraz wskaźników laserowych.
    Strefa fana
Dziewiąta edycja trasy Męskie Granie będzie obfitować w jeszcze większą liczbę muzycznych niespodzianek. Dla publiczności zagrają najlepsi polscy artyści, którzy będą odważnie eksperymentować z brzmieniami i przełamywać artystyczne konwencje. Jesteśmy przekonani, że zaproponowany line-up porwie zebranych

Maja Bucholc-Kmiecik, Kierownik marki Żywiec


 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic