Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Pectus z Urszulą zagra w Spodku z okazji Dnia Kobiet!

Katowice, Spodek, 2018-03-11, godz. 18:30

Drogie Kobiety! Szanowni Panowie! Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy Was na wyjątkowy, multimedialny koncert zespołu PECTUS, pt. „Pectus. Kobiety” podczas którego gościnnie wystąpi polska wokalistka rockowa URSZULA.

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.

Pierwszym wielkim przebojem zespołu jest piosenka "To, co chciałbym Ci dać", która powstaje we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka jest jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych. W sierpniu PECTUS docenia sopocka publiczność, nagradzając grupę, SŁOWIKIEM PUBLICZNOŚCI Sopot Festiwal 2008. Jest to moment przełomowy, sukces nadaje ton, kariera zespołu nabiera tempa. Artyści rozpoczynają pracę nad debiutanckim albumem "PECTUS", QL MUSIC, której finał, ma miejsce 27 lutego 2009 r. W kolejnych latach zespół nagrywa płyty i koncertuje w całej Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Powstają kolejne świetne albumy.

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PECTUS, które usłyszymy w SPODKU:

- TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
- BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013
- SZKOŁA MARZEŃ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
- ILUZJA (muz. Tomasz Szczepanik, sł. Tomasz Szczepanik)

KONKURS!!! Mamy dla Was 3 dwuosobowe zaproszenia! By otrzymać nagrodę wystarczy udostępnić adres tej strony na swoim profilu Facebook i odpowiedzieć na bardzo proste pytanie:

Jaki jest Twój ulubiony utwór zespołu Pectus lub Urszuli i dlaczego?

Odpowiedź z linkiem do swojego profilu na Facebooku wyślij na adres lp.eciwotak.latrop@sruknok mailem o temacie "Pectus z Urszulą zagra w Spodku z okazji Dnia Kobiet!". Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Czekamy do 2018-03-06. Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Zasady konkursów: tutaj.


Zespół PECTUS ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w tym:
- Złota Płyta za debiutancki album "PECTUS", 2009 r,
- Super Jedynka w kategorii "Super Zespół" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu),
- ZŁOTA PŁYTA za album "Siła Braci" 2013
- ZŁOTA PŁYTA za album "Muzyka z Serca"
- Kalendarz Dżentelmeni 2014,
- ZŁOTA PŁYTA za album "Kobiety" 2016

URSZULA – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie, obchodząca 35-lecie kariery artystycznej, której utwory takie jak: „Dmuchawce latawce wiatr” czy „Konik na biegunach”, ”Rysa na szkle”, „Na sen”, ”Malinowy król” .śpiewała cała Polska.
Swój pierwszy album – „Urszula” wydala w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu „Budka Suflera”. Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów, a „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku 1983.

Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Artystka nieprzerwanie koncertuje, a każdy jej występ przyjęty jest z wielkim entuzjazmem publiczności.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube PECTUS
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic