Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rozrywka w Katowicach

Taniec, muzyka, karaoke, paintball, bilard, kręgle, escape roomy...

Gdzie się w Katowicach zabawić?

Ulica Mariacka, jako imprezowy salon Katowic, stała się już powszechnie znana, podobnie jak Piotrkowska w Łodzi, Kazimierz w Krakowie czy Stodolní w Ostrawie. Jednak miejsc do zabawy jest w Katowicach znacznie więcej, zarówno tej wieczornej, nocnej jak i całodziennej. Dla każdego i w każdym wieku.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze miejsca zabawy w mieście. Oczywiście z chęcią zamieścimy ich znacznie więcej. Podobnie jak naszych recenzji z miejsc rozrywki w Katowicach - zaproś nas, a na pewno napiszemy o tym jak się bawiliśmy!

Recenzje atrakcji w Katowicach

Zapraszamy do specjalnie przygotowanych opisów miejsc, w których można zabawić się w Katowicach niezależnie od pogody - escape roomy, horror house, sale skoków i inne!


Karaoke


Pijalnia wódki i piwa

Katowice - Śródmieście
ul. Mariacka 8/1
tel: 691 783 593
Kiedy: każda środa, godz. 20:00


Kluby muzyczne


Mega Club

Katowice - Załęże
Żelazna 15
koncerty: megaclub@megaclub.pl


Old Timers Garage

Katowice - Piotrowice
ul. Jankego 132
koncerty: klub@old-timers.pl


Kluby nocne


Spiż

Katowice - Śródmieście
ul. Opolska 22
info: manager@spiz.pl


Pomarańcza

Katowice - Śródmieście
ul. Matejki 3
info: managerkatowice@klubpomarancza.pl


Ciekawostki o rozrywce

Co znaczy słowa karaoke

Popularne w pubach karaoke pochodzi z Japonii, a nazwa ta w dosłownym tłumaczeniu oznacza "pusta orkiestra" i powstała z dwóch japońskich słów: karappo (pusty) i ōkesutora (orkiestra). Karaoke polega na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.). Ostatnio popularne stały się muzyczne gry komputerowe, które ułatwiają i urozmaicają zabawę, jaką jest karaoke.


Jak powstał paintball

Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. Paintball jest rodzajem gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad, powoduje jego eliminację z gry.


Co było przed dyskoteką

Dyskoteka jest to popularna zabawa taneczna, często połączona z grą dźwięku, świateł, dymu i obrazów. Dyskotekę prowadzi DJ, który zajmuje się zabawianiem publiczności oraz płynnym łączeniem następujących kolejno po sobie utworów tanecznych. Za pierwszą dyskotekę na świecie uznaje się założony w 1959 roku w niemieckim Akwizgranie „Scotch Club”. Dyskoteki rozpowszechniły się w latach 70.. Wcześniej odbywały się zabawy taneczne lub potańcówki, gdzie funkcję DJ-a pełniła orkiestra lub zespół muzyczny, który grał grający na żywo ze sceny. Obecnie dyskoteki są wypierane przez kluby nocne, gdzie zabawa prowadzona przez DJ ma miejsce, jednak nie jest ona dla wszystkich gości klubu najważniejsza.

  Uzupelnij listę →

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic