Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Finanse w Katowicach

Garść informacji o pieniądzach :)


Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - gdzie szukać?

Potrzebujesz pieniędzy na dowolny cel, a nie masz oszczędności? W takim razie z pomocą przychodzi Ci kredyt gotówkowy. To jedna z najpopularniejszych usług bankowych. Możesz skorzystać z niej szybko i bez zbędnych formalności. Sprawdź jak to zrobić!

Wzięcie kredytu jest czasem najlepszym rozwiązaniem, gdy potrzebna jest nam gotówka. W końcu nie zawsze mamy w zanadrzu odpowiednią ilość zaoszczędzonych środków. Poza tym obecna ilość i zróżnicowanie ofert kredytowych sprawia, że niekiedy skorzystanie z takiej usługi jest po prostu niezwykle opłacalne. Kredyty są bowiem coraz bardziej elastyczne, a dzięki dużej konkurencyjności ich koszt zmniejsza się z roku na rok. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wzięcie takiej pożyczki. Planujesz remont? A może od dawna myślisz o kupnie nowego samochodu? W tych oraz wielu innych przypadkach przyda Ci się dodatkowa gotówka. Zobacz, jak uzyskać kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach.

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych dostępny na www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe!

Kredyt gotówkowy — co to? 

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy cieszący się obecnie bardzo dużą popularnością wśród kredytobiorców. Jednym z kluczowych powodów tego trendu, jest fakt, że takie pożyczki są udzielane na dowolny cel. Oznacza to więc, że biorąc taki kredyt, możesz przeznaczyć go, na co tylko zechcesz i nie musząc wcześniej czynić żadnych deklaracji. Kredyt gotówkowy może okazać się świetnym rozwiązaniem zarówno w przypadku chęci realizacji celów typowo konsumpcyjnych, jak i wtedy, gdy potrzebujesz pilnie pieniędzy lub, gdy chcesz zainwestować w jakieś zawodowe przedsięwzięcie.

Wysokość kredytu gotówkowego możliwego do uzyskania zależna jest od konkretnego banku. Na rynku dostępne są oferty pozwalające na pożyczenie nawet 200 tysięcy złotych. Podobnie jest także z czasem kredytowania. Niektóre banki pozwalają na zawarcie umowy nawet na 10 lat. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na jakie warunki kredytowania Ty możesz liczyć, wybierz konkretną ofertę i sprawdź swoje opcje.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach — czy to możliwe?

Każdy, kto chce wnioskować o uzyskanie kredytu gotówkowego, musi spełnić odpowiednie warunki. Mowa tu oczywiście o kwestiach takich jak pozytywna historia kredytowa, czy też zarobki umożliwiające swobodną spłatę zobowiązania. Często pojawia się jednak też pytanie, czy można wziąć kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Obecnie banki niestety nie udzielają kredytów bez zaświadczeń. Byłoby to dla nich zbyt ryzykowne. Jednak to wcale nie oznacza, że ta ścieżka zostaje przed Tobą zamknięta. Taką pomoc finansową uzyskasz bowiem, korzystając z usług pozabankowych firm pożyczkowych. 

Ranking kredytów gotówkowych — wybierz najlepszą ofertę

Duże zainteresowanie usługami kredytowymi przyczynia się do stałego ich rozwoju. Dlatego też masz obecnie naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór kredytu gotówkowego. Tu jednak może pojawić się niemały problem, bo przecież jak wyselekcjonować najlepszą ofertę spośród tak wielu opcji? Na szczęście istnieją narzędzia, które zrobią to za ciebie. Jednym z nich jest ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl.

Wystarczy, że wpiszesz kwotę, jaką chcesz pożyczyć i wyznaczysz interesujący Cię czas spłaty. Na podstawie tych kryteriów system dokładnie dopasuje najlepsze aktualne oferty, które spełniają wszystkie Twoje oczekiwania. Co najważniejsze, pod uwagę brane są przy tym wszystkie najważniejsze parametry pożyczek, takie jak oprocentowanie, czy RRSO. Dlatego też ranking kredytów pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą opcję. 

Materiał powstał przy pomocy: Totalmoney.pl (05.2021)


Na ile lat można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, jak długo będzie można go spłacać? Przy większych kwotach zobowiązania korzystny wydaje się dłuższy okres spłaty, ponieważ skutkuje on niższą wartością rat, które łatwiej regulować każdego miesiąca.

Dowiedz się, na jaki maksymalny okres można rozłożyć spłatę kredytu gotówkowego, a także jaką wybrać liczbę rat, by mieć najlepsze warunki kredytowania.

Kredyt gotówkowy – co warto o nim wiedzieć?

W ofercie każdego banku świadczącego usługi dla klientów indywidualnych znajduje się kredyt gotówkowy. Czasami nosi on nazwę pożyczki gotówkowej, jednak w każdym przypadku jest to ten sam produkt, który charakteryzuje się kilkoma specyficznymi cechami.

Jest to najprostszy rodzaj kredytu, który pozwala pożyczyć środki na dowolny cel konsumpcyjny. Za jego pomocą można więc pokryć każdy rodzaj wydatku np. kupić sprzęt RTV i AGD, wyremontować mieszkanie, wykupić wycieczkę zagraniczną, zorganizować święta, a nawet spłacić inne zobowiązania.

Charakterystyczną cechą kredytu gotówkowego jest sposób jego udzielania, czyli proste formalności – kredyt bez zabezpieczeń i poręczycieli. Aby z niego skorzystać, zazwyczaj nie jest wymagane ani zabezpieczenie, ani poręczenie. Wystarczy złożyć wniosek oraz dostarczyć dokumenty potwierdzające źródło dochodów np. zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Niektóre instytucje oferują jednak tzw. kredyt na oświadczenie, który nie wymaga udokumentowania dochodów, lecz jedynie przekazania w formie pisemnej informacji na ich temat.

Kredyty gotówkowe dają możliwość pożyczenia sumy na mniejsze i większe wydatki, ponieważ proponowane są w bardzo szerokim przedziale kwot – zazwyczaj ubiegać się można o pożyczkę w wysokości od 1000 do 200 000 zł. Ostateczna kwota udzielonego finansowania zależy jednak od zdolności kredytowej, która oceniana jest przez bank głównie na podstawie informacji o dochodach i zobowiązaniach.

Okres spłaty kredytu gotówkowego – jakie są możliwości?

Spłata kredytu gotówkowego zawsze rozłożona jest na raty, które należy regulować w wyznaczonym dniu każdego miesiąca. Zazwyczaj okres spłaty zobowiązania wynosi co najmniej 3 miesiące i nie przekracza 10 lat, a więc 120 miesięcy.

Niektóre banki proponują krótszy maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego np. 5 lat lub jedynie 12 miesięcy. Choć nie jest to regułą, oferty takie zwykle dotyczą pożyczek w mniejszych kwotach.

Poniżej przedstawiamy przykładowe minimalne i maksymalne okresy spłaty kredytów gotówkowych w wybranych bankach na podstawie ofert z lutego 2020 roku:

mBank – kredyt gotówkowy „Lepiej być w mBanku”

 • kwota od 500 do 150 000 zł
 • okres spłaty od 3 do 120 miesięcy (10 lat)

Pekao – pożyczka gotówkowa na dowolny cel

 • kwota od 1000 do 150 000 zł
 • okres spłaty od 12 do 96 miesięcy – przy niższych kwotach do 2500 zł okres spłaty nie może przekroczyć 36 miesięcy

Santander – kredyt gotówkowy

 • kwota od 500 do 300 000 zł (przez Internet wnioskować można o maksymalnie 92 tys. zł)
 • okres spłaty od 3 m-cy do 10 lat

Credit Agricole – kredyt gotówkowy

 • kwota od 1000 do 150 000 zł
 • okres spłaty od 1 do 120 miesięcy

ING – pożyczka gotówkowa

 • kwota od 1000 do 200 000 zł
 • okres spłaty od 3 m-cy do 10 lat

PKO BP – pożyczka gotówkowa

 • kwota od 500 do 200 000 zł
 • okres spłaty do 12 miesięcy

Jak widać, oferty różnią się, dlatego mając konkretne oczekiwania co do kwoty i okresu spłaty zobowiązania, warto sprawdzić propozycje wielu banków.

Na jaki okres zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Wnioskując o kredyt gotówkowy, należy w formularzu wskazać nie tylko kwotę, jaką się chce się pożyczyć, ale także okres spłaty zobowiązania. Większość osób chciałaby jak najszybciej zwrócić pożyczkę, jednak nie zawsze jest to możliwe. Od liczby rat zależy bowiem ich wysokość – im jest ich więcej, tym niższa jest kwota miesięcznego zobowiązania.

Przykładowo, jeżeli chcesz wziąć pożyczkę w wysokości 5000 zł z oprocentowaniem 9,99% i prowizją w wysokości około 9%, Twoja miesięczna rata będzie wynosić odpowiednio dla poszczególnych okresów spłaty:

 • okres spłaty 6 miesięcy – około 935 zł
 • okres spłaty 12 miesięcy – około 479 zł
 • okres spłaty 24 miesiące – około 251 zł
 • okres spłaty 36 miesięcy – około 175 zł

Dłuższy termin spłaty to niższa rata i droższy kredyt

Przed złożeniem wniosku o finansowanie warto dokonać takich obliczeń – służy do tego kalkulator kredytowy dostępny na Totalmoney.pl, który znaleźć można na stronach internetowych banków. Przy jego pomocy należy wybrać odpowiedni okres spłaty zobowiązania w taki sposób, aby wysokość miesięcznej raty nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Jest to bardzo ważne także pod kątem zdolności kredytowej – bank odrzuci Twój wniosek, jeśli wybierzesz zbyt krótki okres spłaty, przy którym miesięczna rata będzie za trudna do udźwignięcia przy Twoich dochodach i innych zobowiązaniach.

Jednocześnie należy pamiętać, że wraz z wydłużaniem okresu spłaty rośnie wartość odsetek, a więc także całkowite zadłużenie. Z drugiej strony istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, która wiąże się ze zmniejszeniem odsetek.

Na wysokość miesięcznej raty znaczący wpływ mają koszty kredytu takie jak oprocentowanie i prowizja. Im są one niższe, tym mniejsza będzie rata. Warto więc wybrać najtańszy kredyt gotówkowy – wówczas zwiększy się Twoja zdolność kredytowa, a także szansa na skrócenie okresu spłaty zobowiązania.

Znalezienie korzystnej oferty nie jest trudne – wystarczy skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych dostępnego w Internecie, który prezentuje aktualnie najtańsze oferty i wybrać tę z najniższym RRSO.

Materiał powstał przy pomocy: Totalmoney.pl (02.2020)

 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic