,
 PORTAL  >  WYDARZENIA
Katowickie wydarzenia

Chcą decydować o Parku Boguckim
Mieszkańcy Bogucic stworzyli mapę problemów Parku Boguckiego, która będzie stanowiła podstawę do pracy nad ulepszeniem tej części miasta...

Zdobądź zniżkę dla Katowic!
Wybieramy polską stolicę kuchni azjatyckiej! Wygrane miasto otrzyma kod rabatowy, dzięki któremu możesz taniej zamawiać jedzenie! Zagłosuj!

W Silesia Marathonie wygrasz auto!
W tym roku największy bieg uliczny na Górnym Śląsku - Silesia Marathon - odbędzie się po raz piąty. Na uczestników czeka niespodzianka!

Namaste w marcu
Klub Podróżników Namaste powstał z pasji do gór i przygody. Jest to miejsce spotkań ludzi ciekawych świata. Gorąco zaprasza do siebie...

Ajagore - Zimowe Sny
Klub Old Timers Garage zaprasza na koncert nietuzinkowych i docenionych w świecie muzyków zespołu AJAGORE pod tytułem "Zimowe Sny".

Smak karnawału na co dzień!
Zdobądź nagrodę w karnawałowej zabawie z Centrum Wina w Katowicach! Do zabawy zapraszamy osoby pełnoletnie.

Otwarcie dworca autobusowego!
2 lutego uruchomiony zostaje podziemny dworzec autobusowy. Od tego dnia obowiązują nowe trasy i rozkłady jazdy dla wybranych linii.

VI Katowicki Karnawał Komedii
"Katowicki Karnawał Komedii to świetna rozrywka na wysokim poziomie i prawdziwa sztuka potraktowana z przymrużeniem oka...

Spektakl z procentami w tle
Alkohol leje się strumieniami, a każdy wypity kieliszek rozwiązuje języki i - jak to u wschodnich sąsiadów bywa - otwiera dusze.

Katowice – szybkie miasto
W najnowszym badaniu korków w Katowicach, nasze miasto wypadło nad wyraz dobrze. Katowice okazują się szybkim miastem.

Prezent Garażu - specjalny koncert!
Będzie to spotkanie 3 wyjątkowych muzyków: Adama Palmy, Eweliny Flinty i Mariusza Faziego Mielczarka. Dla stałych gości - tańczy bilet!

Jarmark Bożonarodzeniowy na Staromiejskiej
Zapraszamy świąteczny jarmark od 3 do 24 grudnia na ul. Staromiejskiej. Zobacz relację filmową!

Basista jakich mało - już w piątek
Piotrowicki Old Timers Garage zaprasza na występ Wojtka Pilcho- wskiego, jednego z największych autorytetów muzycznych w Polsce...

Zbadali korki w Katowicach
Katowiczanie spędzają w korkach ok. 161 godzin rocznie. Czyli przeciętny kierowca z Katowic co miesiąc spędza na zatłoczonych ulicach pół dnia.

Jacek Kleyff wystąpi w Garażu
Jacek Kleyff –charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie – jego trzeba posłuchać!

Sobota - roztańczony dworzec
Jedna z katowickich szkół tańca organizuje taneczne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców - flash mob na dworcu kolejowym!

Zaduszki w Old Timers Garage
W ramach wydarzenia odbędą się wybory Miss & Mister Baba Jaga. Zachęcamy więc do przyjścia w stosownym przebraniu...

Występ STOMP w Zabrzu
STOMP to największy kasowy sukces Broadway’u oraz sensacja teatralna w skali światowej! Grają na wszystkim - od zapalniczek po kosze na śmieci...

Światowe tango na Śląsku
Grupa Tango Pasión występowała na 5 kontynentach, oklaskiwana przez setki tysięcy widzów. Już jesienią odwiedzi Śląsk!

Krzysztof Napiórkowski w Garażu
Artysta zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej - na jego występ zaprasza piotrowicki Old Timers Garage...

Piotr i Paweł na kabaretowo
Integracyjna Scena Piotra i Pawła, która powstała niedawno przy parafii Piotra i Pawła w Katowicach, zaprasza na spotkanie z kabaretem...

Najbliższe koncerty w Kultowej
W katowickim klubie Kultowa 7.10.2012 odbędzie się koncert zespołów Absynth i T-Rust. Zapraszamy na niebanalną muzykę w centrum Katowic!

Zmiany w komunikacji od września
Katowicki Rynek, al. Korfantego oraz 3 Maja zostaną wyłączone z ruchu tramwajowego, pojawią się tymczasowe przystanki przesiadkowe oraz komunikacja zastępcza...

Jerzy Semkow poprowadzi NOSPR
W piątek, 20 kwietnia o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi w swojej siedzibie podczas kolejnego koncertu abonamentowego.

Judas Priest znowu w Spodku!
Niemożliwe staje się możliwe jeśli dokonuje tego legenda metalu Judas Priest! Muzycy w swojej pożegnalnej trasie "Epitaph World Tour" powrócą 14 kwietnia 2012 do katowickiego Spodka!

YAMATO - wielki powrót bębniarzy z Japonii
Pełni energii bębniarze z Japonii wracają z nowym programem! Po ogromnych sukcesach i zdobyciu uznania na całym świecie bębniarze Yamato ponownie odwiedzą Śląsk - już w 16 marca!

Daj oczarować się flamenco
Paco Peña uznawany jest za najlepszego gitarzystę flamenco na świecie. To właśnie on, wraz z założonym w 1970 roku zespołem Paco Peña Flamenco Dance Company, rozpowszechnił ten hiszpański styl życia, tańca i muzyki na całym świecie. Już w marcu na Śląsku!

Kubański ogień na Śląsku!
Jeżeli z wypiekami na twarzy oglądałeś Buena Vista Social Club, jeżeli bezustannie słuchasz muzyki z tego filmu, nie możesz przegapić występów na żywo kubańskich artystów z grupy Pasion de Buena Vista. Już 12 kwietnia w Zabrzu!

Ferie zimowe w Muzeum Śląskim
Serdecznie zapraszamy od 30 stycznia do 10 lutego na spotkania organizowane w ramach wystawy Raj nieutracony, podczas których dzieci zaprojektują i wykonają z bibuły różne gatunki kwiatów.

Iggy Pop na OFF Festivalu
Jedyni i niepowtarzalni Iggy And The Stooges oraz kultowe formacje Suicide i Death In Vegas otwierają długą listę wykonawców, których zobaczymy pomiędzy 3 a 5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

The Australian Pink Floyd Show na Śląsku!
Fenomen – The Australian Pink Floyd Show, ponownie powraca do Polski! Tym razem zespół przybędzie do naszego kraju na 4 koncerty w ramach nowej trasy. Nie ominą Katowic!

"Jezioro Łabędzie" zobaczymy w grudniu
15 grudnia w zabrskim Domu Muzyki i Tańca wystąpi Moscow City Ballet z podziwianym na całym świecie baletem Piotra Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie". Zapraszamy!

Przebojami w święta!
Zapraszamy na występ rewelacyjnej orkiestry Glenn’a Miller’a, która swoimi przebojami wprowadza nas w radosny i rodzinny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Valium w Korbie
2 grudnia w Katowicach zagra Vallium, jeden z najciekawszych młodych zespołów na polskiej scenie rockowej. Zapraszamy w piątek 2 grudnia do Pubu Korba.

Electric Light Orchestra w Zabrzu!
ELO określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70-tych i 80-tych. W listopadzie będziemy mieli okazję usłyszeć występ legendarnej ELO w towarzystwie polskiej orkiestry symfonicznej.

Irlandia na Śląsku!
Nowatorski sposób ukazania irlandzkiej kultury zjednuje im fanów, którzy nie pozostawiają ani jednego wolnego miejsca na przedstawieniach. Gaelforce Dance wystąpią dla śląskiej publiczności już w listopadzie!

Do wygrania bardzo atrakcyjne NAGRODY!
15 października w Silesia City Center - Darcie Pierza, Mierzenie Obcasów, Konkurs na Najlepszą Stylizację – dzień pełen atrakcji w pierwszym sklepie New Look w Katowicach!

Przebudowa centrum Katowic
Zmiany w organizacji ruchu tramwajów, nowe przystanki, budowa mostu tramwajowego nad Rawą - Katowice ogłosiły pierwszy z dwóch przetargów na wykonawcę przebudowy centrum miasta...

Urodzinowy teledysk w Katowicach
Shakin' Dudi obchodził w tym roku swoje 60 urodziny. Autor hitu "Au Sza La La La" oraz organizator Rawa Blues Festival w swoje urodziny zafundował sobie najlepszy prezent...

Śląska tożsamość
Nas, Ślązaków, nie można zaszufladkować do jednej kategorii, bowiem Śląsk jest różnorodny, ma wiele wyznaczników tożsamości i spróbuję pokrótce wyjaśnić, na czym polega owa śląskość...

Rock-opera Krzyżacy
Już 9 czerwca w Zabrzu będziemy mogli podziwiać wybitnych aktorów i wokalistów w pierwszej od lat polskiej rock operze, opartej na motywach powieści Henryka Sienkiewicza.

Legends of Shaolin już w marcu
Zapraszamy na zapierający dech w piersiach spektakl w wykonaniu Legends of Shaolin. Podczas 2-godzinnego widowiska przeniesiemy się w czasie i przestrzeni, do starożytnych Chin sprzed 1500 lat.

Do Zabrza na Gregorian!
W marcu jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów świata przyjedzie do Zabrza. Chór Gregorian znany jest z tego, że największe przeboje muzyczne wykonuje w niezwykłych "gregoriańskich" aranżacjach.

Ameryka w sercu Piotrowic
Od blisko roku na katowickich Piotrowicach istnieje miejsce w którym organizowane są koncerty i spektakle. Mowa o Old Timers Garage, klubie muzycznym i muzeum motoryzacji w jednym.

Rozbudowa Silesia City Center
Dzięki rozbudowie Silesia City Center, Katowice mają szansę przyciągnąć na zakupy nie tylko mieszkańców Śląska, ale również Czechów, Słowaków i Niemców...

Mariacka OPEN
W pierwszy piątek września ulica Mariacka na kilka godzin zamieni się w niesamowitą sportowo-artystyczną przestrzeń pełną warsztatów, pokazów, zawodów i konkursów z nagrodami...

Trójwymiarowa kopalnia w Katowicach
Przyjdź i zobacz, jak powstaje niezwykły obraz! Od środy do piątku, 18-20 sierpnia, mieszkańcy Katowic będą mogli zobaczyć, jak powstaje pierwszy w Polsce trójwymiarowy obraz...

Zakręcona akcja
Wkręć się w pomaganie! – apelują harcerze Duszpasterstwa Archidiecezji Katowickiej na czele z księdzem Piotrem Laryszem. - Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek na szczytny cel...

IV Marsz Autonomii już 17 lipca!
Organizatorzy Marszu Autonomii w Katowicach opublikowali w serwisie YouTube spot reklamowy tegorocznego, już czwartego, Marszu. Czy w tym roku również porwą tłumy Górnoślązaków...

Spodek 2.0 - finał trzeciego sezonu
Spodek 2.0 to nieformalne, darmowe spotkania branży internetowej, zwykłe na takim spotkaniu czterech prelegentów opowiada o swoich internetowych projektach albo edukuje słuchaczy...

Akcja w upale pod Spodkiem
W samo południe sympatycy TVP Katowice zaczęli budować 4-metrowy napis "I LOVE TVP K-CE" pod katowickim Spodkiem. W ten sposób zademonstrowali sympatię wobec TVP Katowice...

W muzeum o języku śląskim
Muzeum Śląskie w Katowicach serdecznie zaprasza na ostatnie spotkanie ze śląską mową organizowane w ramach cyklu "O Śląsku po ślónsku" 26 czerwca o godzinie 12.30, wstęp wolny...!

Studenci SUM kręcą Lip Duba!
Dr House, Elvis Presley, Mitch Ducanon i Spiderman w jednym miejscu? Zgadza się, to jest możliwe. Ale tylko w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach...!

Liberty w klubie Old Timers Garage
Już 7 maja w klubie Old Timers Garage odbędzie się koncert katowickiej formacji muzycznej "Liberty". Zespół zaprezentuje swój najnowszy materiał pochodzący z promocyjnego albumu "W Obiektywie". Podczas koncertu zostanie zrealizowane nagranie wideo...

Uniwersytet Praktyczny w Katowicach
Po raz pierwszy na Akademii Ekonomicznej w Katowicach za sprawą Organizacji Studenckiej Paneuropa doświadczenie specjalistów połączy się z akademicką wiedzą studentów!

Katowice zdobyły OFF Festival
Z radością informujemy, że kolejna edycja OFF Festival, będącego od 5 lat najważniejszym festiwalem alternatywnym w Polsce, odbędzie się pomiędzy 5-8 sierpnia 2010 r. w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów...

Nowe oblicze katowickiego Supersamu
Do 2012 roku katowicki Supersam ma stać się nowoczesną galerią handlową. Inwestorem jest firma, która we Wrocławiu udanie przebudowała doskonały zabytek modernizmu w galerię Renoma...

Straszki Śląskie zapraszają na Mariacką
Utopek, Podciep, Meluzyna - to są tylko niektóre ze strachów znanych ze śląskich legend. Fundacja dla Śląska zaprasza do Katowic na ul. Mariacką na niezwykłą imprezę, na której niekoniecznie postraszy...

IV Śląski Maraton Fotograficzny
Zapraszamy na maraton fotograficzny, który odbędzie się 14 lutego 2009. Zaplanowano pokazy multimedialne oraz wernisaż wystawy fotograficznej. Zapraszamy głodnych fotografii...

Absurdalia 2008, czyli ponownie w Katowicach
Między 19 a 22 listopada Katowice zostaną opanowane przez absurd w każdej postaci i staną się areną zmagań młodych ludzi z całej Polski. Przewidzianych jest wiele atrakcji...

Silesia Days 2008
W dniach 17-20 kwietnia odbędzie się w Katowicach ciekawa konferencja organizowana przez Erasmus Student Network AE Katowice. Celem imprezy jest promocja Śląska...

FAZA 2008
Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych FAZA 2008 już trzeci rok z rzędu wyławia talenty muzyczne i kabaretowe. Konkurs odbędzie się 14 i 15 marca na Ligocie...

Start Katowice potrzebuje kibiców!
Według Korwina-Mikke nie nadajemy sie do niczego a szczegolnie nie powinniśmy uprawiać sportu. Ja zapraszam na mecz Koszykówki Na wózkach Start Katowice-KSN Warszawa - mówi Zibi, zawodnik Startu...

Sterowiec nad Katowicami po latach!
Dokładnie 80 lat temu, w 1928 r. nad Katowicami pojawił się niespodziewanie wielki sterowiec. Wywołał wśród mieszkańców wielką sensację. Dzisiaj, dzięki firmie Allegro.pl, nad Katowicami znowu pojawił się sterowiec...

1.FC Katowice - pierwsza wygrana!
Ernest Wilimowski, Karol Kossok i cała plejada wybitnych fusbalorzy, którzy przed laty przywdziewali koszulkę 1.FC Katowice, na pewno nie powstydziliby się debiutu swoich następców. Nowy klub wygrał 3:0 na wyjeździe...

Kto zbije wieżę? Szachowe rozgrywki materii z czasem
Przemierzając ziemię śląską, natrafić możemy na przeróżnego rodzaju wieże. Mimo często złego stanu technicznego, wzbudzają one uwagę wielu turystów za sprawą swojej ciekawej, historyzującej architektury...

II Śląska Manifa
"Manifujemy ponad podziałami" za wolnością wyboru.. 8 marca jeszcze niedawno kojarzony z goździkami, teraz stara się zbudować nową świecką tradycję - już w czwartek w Katowicach Manifa!


Wstecz - Start - Do góry

Redakcja - Regulamin - Współpraca - Reklama - Strony WWW              © Copyright by GST 05-12